Zapamiętaj stronę
jako ulubioną

 
Sanatorium

CAI.pl - zdrowie, choroby, lekarstwa

"W zdrowym ciele zdrowy duch"

Jak rozpoznać chorobę i żyć zdrowo!

 

 

 

 
 
 
 Choroby i hasła
 alfabetycznie:
A B C D
E F G H
I J K L
M N O P
R S T U
W Z    
 
 układowo:
 alergologia
 oczy
 onkologia
 skóra
 ukł. kostny
 ukł. krążenia
 ukł. moczowy
 ukł. nerwowy
 ukł. oddechowy
 ukł. rozrodczy
 ukł. trawienny
 psychologia
 
 

Sanatoria są ośrodkami przystosowanymi do rehabilitacji osób cierpiących na dany typ schorzeń. Ze względu na swoje walory pomagają one osobom nie w pełni zdrowym odzyskać siły witalne.

Sanatoria wykorzystują walory przyrodnicze (np. wody źródlane i termalne, kopalnie soli) lub klimatyczne (np. występowanie w powietrzu jodu lub ozonu) które są korzystne dla zdrowia człowieka. Spokojne i ciche okolice przy sanatorialne sprzyjają rehabilitacji i odpoczynkowi. Obsługa sanatorium oferuje (w odróżnieniu od szpitali) dodatkowe rozrywki i zajęcia zarówno indywidualne jak i grupowe, mające na celu zrelaksować i odprężyć kuracjuszy.

W każdym sanatorium można również uprawiać różnego rodzaju sporty, które również przyczyniają się do polepszenia samopoczucia chorych.

W rehabilitacji (zwłaszcza dzieci) sanatoria wykorzystują również zwierzęta. Bliski i codzienny kontakt z koniem pozwala dzieciom się wyciszyć, zrelaksować i tym samym odzyskać zdrowie.

Sanatoria korzystają również często z leczniczych właściwości uzdrowisk zlokalizowanych w ich okolicy. Do najpopularniejszych tego typu ośrodków w Polsce należą: Kudowa-Zdrój, Ciechocinek, Inowrocław, Nałęczów, Krynica-Zdrój, Rabka-Zdrój, Polańczyk, Augustów, Sopot, Ustka, Busko-Zdrój, Kołobrzeg, Kamień Pomorski.

 

__________________________________________________________________________________________________

 

Copyright © 2007 by CAI.PL. Informacje o serwisie ginekolog Warszawa